Debatujemy i gramy na tegorocznym Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj! w Częstochowie

Debatujemy i gramy na tegorocznym Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj! w Częstochowie

Kolejnym przystankiem Literackiej Podróży Hestii jest Częstochowa, gdzie w dniach 13-17 września br. odbywa się trzynasta edycja Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”. Podczas festiwalu podebatujemy o literaturze dla dzieci i młodzieży oraz wyruszymy w miasto z grą literacką, w której można zdobyć książkowe nagrody w postaci tytułów nominowanych do tegorocznej Nagrody Literacka Podróż Hestii.

Festiwalowy program Literackiej Podróży Hestii w Częstochowie:

13 września 2023 (środa), godz. 17:30 – 18:30
DEBATA O YOUNG ADULT FICTION. SPOTKANIE Z UDZIAŁEM KATARZYNY WASILKOWSKIEJ I RADKA RAKA. PROWADZI TOMASZ FLORCZYK.

Literatura dla „młodych dorosłych” to obecnie jeden z najprężniej rozwijających się rynków czytelniczych. Choć książki „młodzieżowe” mają swoją długą tradycję, to dopiero ostatnio ich popularność osiągnęła niespodziewany poziom. Dlaczego tak się dzieje? Czy młodzi czytelnicy są bardzo wymagający? W którym kierunku podąży ta moda? Porozmawiamy o tym z Katarzyną Wasilkowską, pisarką, autorką m.in. powieści „Świat Mundka” i „Już, już!”, członkinią kapituły konkursu Literacka Podróż Hestii oraz z Radkiem Rakiem, pisarzem, którego powieść „Agla” stała się prawdziwym hitem wśród young adults.

MIEJSCE: Biblioteka Publiczna im. W. Biegańskiego, Al. NMP 22


16 września 2023 (sobota), godz. 11:00 – 13:00
GRA MIEJSKA Z LITERACKĄ PODRÓŻĄ HESTII

Na młodych uczestników i uczestniczki tegorocznego Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” w Częstochowie czeka wyjątkowa gra miejska. W jej trakcie poszukamy najlepszych książek dla dzieci i młodzieży, poukrywanych w 5 miejscach festiwalowej przestrzeni miasta. To oczywiście tytuły nominowane do tegorocznej Nagrody Literacka Podróż Hestii. Gra skierowana jest głównie do osób młodych i bardzo młodych. Zapraszamy też całe rodziny, ale można wyruszyć na łowy również we dwie czy trzy osoby. Dobra zabawa i literatura gwarantowana!

Zapisy przez formularz na stronie Festiwalu: FORMULARZ

START: Plac Biegańskiego. Dokładnie o godz. 11.00 poznacie zagadki naprowadzające na konkretne lokalizacje. Każda zagadka związana jest tematycznie z konkretną książką nominowaną do naszej Nagrody, jak również z miejscem docelowym.


Cały festiwalowy program znajdziecie TUTAJ.