Drugi sezon audiobooków Literacka Podróż Hestii!

Drugi sezon audiobooków Literacka Podróż Hestii!

Druga edycja konkursu Literacka Podróż Hestii to też drugi sezon naszej stacji AUDIOBOOKOWO, gdzie można posłuchać fragmentów książek nominowanych w tym roku do naszej Nagrody. Do udziału w nagraniach zaprosiliśmy znanych i lubianych aktorów, aktorki i lektorów.

 

Maciej Melcer czyta książkę Marcina Przewoźniaka pt. „Mama w occie. Zabójcze pierogi”.

Pierogi i kryminał? Oto opowieść, w której humor, język i wątek detektywistyczny tworzą trio doskonałe. Książka Marcina Przewoźniaka, wydana przez wydawnictwo Wilga/GW Foksal, została nominowana do Nagrody Literacka Podróż Hestii 2022.

 

Tomasz Bednarek czyta książkę Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Stan splątania”.

W czasach, w których mało kto już wierzy w sens międzypokoleniowego dialogu, historia opowiedziana przez Roksanę Jędrzejewską-Wróbel jest bardzo potrzebna. Książka wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego pokazuje, że warto przekraczać swoje dotychczasowe wyobrażenia o świecie, o młodości i starości.

 

Edyta Krzemień czyta książkę Katarzyny Wasilkowskiej pt. „Już, już!”.

Gry komputerowe są świetną rozrywką, ale czasem przestają być zabawne. Inspirowana prawdziwą historią, książka Katarzyny Wasilkowskiej (wydawnictwo Literatura) opowiada o ważnych tematach, ale bez moralizowania. Sprawdza się doskonale jako lektura dla młodych czytelników, czytelniczek oraz ich rodziców czy opiekunów.

 

Olga Bończyk czyta fragment książki Saszy Hady (Aleksandra Motyka) pt. „Zefiryna i księga uroków”.

Przed Wami prawdziwa emanacja girl’s power! Zefiryna, czyli bohaterka powieści Saszy Hady, ma w nosie nudne i przestarzałe konwenanse. Podejmuje decyzje samodzielnie, bez oglądania się na dworską etykietę. To zwiastuje nie tylko kłopoty, ale też dobrą zabawę. Książkę wydało Wydawnictwo Literackie.

 

Agata Bauman czyta fragment książki Agnieszki Wolny-Hamkało pt. „Po śladach”.

Każda opowieść to wędrówka. W przypadku tej historii jest to wędrówka przez wszystkie cienie i blaski współczesności. Nieoczywisty język i sposób ułożenia fabuły pozwalają nam poważnie zastanowić się nad tym życiowymi priorytetami. Książka Agnieszki Wolny-Hamkało ukazała się nakładem wydawnictwa Hokus-Pokus i została nominowana do Nagrody Literacka Podróż Hestii 2022.