Literacka Podróż Hestii na Festiwalu Stolica Języka Polskiego

Literacka Podróż Hestii na Festiwalu Stolica Języka Polskiego

Wakacyjna atmosfera sprzyja książkowym przygodom. Po pierwsze, to idealny moment, żeby nadrobić lekturowe zaległości; po drugie – można wyruszyć w prawdziwie literacką podróż po Polsce, bo to właśnie teraz odbywają się różne festiwale i targi książki. W pierwszy tydzień sierpnia na przykład w Szczebrzeszynie odbywa się Festiwal Stolica Języka Polskiego. To tam spotkacie autorów i autorki książek nominowanych do nagrody Literacka Podróż Hestii!

Ideą festiwalu w Szczebrzeszynie jest promowanie czytelnictwa, poprzez prezentowanie dorobku wybitnych polskich pisarzy, poetów i dramaturgów, którzy tworzą kanon polskiej literatury i sztuki. Jest też miejscem spotkania czytelników z najbardziej cenionymi współczesnymi pisarzami, laureatami nagród literackich, cenionymi debiutantami, wśród gości była m.in. Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Szczepan Twardoch, Hanna Krall i wielu innych. Festiwal wypracował unikalny format prezentowania dziedzictwa literackiego, który co roku przez 7 dni zaprasza na spotkania autorskie, aktorskie czytania oraz widowiska poetyckie i wystawy artystyczne.

Wydarzenia festiwalowe w Szczebrzeszynie, w których warto wziąć udział:

 • Poniedziałek, 2 sierpnia br., godz. 11:00-12:00
  Spotkanie z Katarzyną Ryrych, autorką nominowanej do nagrody Literacka Podróż Hestii książki „Lato na Rodos”.
 • Środa, 4 sierpnia br., godz. 13.00-14.00
  Spotkanie z Krzysztofem Łapińskim, autorem nominowanej do nagrody Literacka Podróż Hestii książki „Dzik Dzikus”.
 • Piątek, 6 sierpnia br., godz. 10:00-11:00
  „W kółko o dziewczynach” – spotkanie z Marcinem Szczygielskim. Autor nie tylko opowie o dziewczyńskiej sile i tytułowej bohaterce książki „Oczy Michaliny”, nominowanej do Nagrody Literacka Podróż Hestii, ale przeczyta także fragmenty swojej nowej książki „W kółko o dziewczynach”, która ukaże się jesienią tego roku. Będziecie pierwszymi recenzentami!
 • Sobota, 7 sierpnia br., godz. 12:00-13:00
  Spotkanie z Katarzyną Wasilkowską, autorką nominowanej do nagrody Literacka Podróż Hestii książki „Świat Mundka”.