Spotkania autorskie na Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie

Spotkania autorskie na Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie

Literacka Podróż Hestii gości w krakowskim programie 8. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. W spotkaniach z czytelnikami  wezmą udział: Katarzyna Ryrych, Krzysztof Łapiński oraz Marcin Szczygielski. To wszystko już na początku grudnia!

Krakowska edycja festiwalu, odbywająca się w dniach 1 – 5 grudnia br. – to ponowna okazja, żeby porozmawiać o książkach i literaturze z autorami i autorkami tytułów nominowanych do naszej nagrody.

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy. Wydarzenia, w których bierzemy udział:

1 grudnia (środa)
9:00-10:00
Lato na Rodos. O niezwykłych wakacjach, niezwykłych dzieciaków w niezwykłym miejscu – spotkanie z Katarzyną Ryrych, Pałac Potockich, Rynek Główny 20, wiek 9+

ROD lub (pieszczotliwie) RODOS, czyli Rodzinne Ogródki Działkowe (Ogrodzone Siatką) to miejsce, bez którego wiele naszych babć i dziadków nie wyobraża sobie życia, a w ostatnich latach jeden z najbardziej pożądanych rekreacyjnych kierunków dla młodszych pokoleń. Działkowa sceneria to tło przygód Tureta, Gabaryta, Pandy, Szmirabelli – dzieci, które według dzisiejszych standardów moglibyśmy nazwać dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Ale czym są właściwie „specjalne potrzeby” – i co to właściwie znaczy „normalność”?

10:15-11:15
Fantastyczny Pan… Dzik! – spotkanie z Krzysztofem Łapińskim wokół książki Dzik Dzikus, Pałac Potockich, Rynek Główny 20, wiek 7+

Wbrew krzywdzącym pomówieniom z piosenek o złych i dzikich dzikach, ten włochaty, świniowaty ssak zamieszkujący licznie nasze lasy wcale nie jest takim potworem, jakim go malują. Aby odczarować to przeświadczenie, udamy się do Lasu Kabackiego, gdzie naszym przewodnikiem będzie sympatyczny Dzik Dzikus. Najmłodsze czytelniczki i czytelnicy poznają historię dzielnych zwierząt, broniących lasu przed plotkarskim trollem. Starsi dostrzegą, że Las Kabacki bardzo przypomina internet, zaś pojawiające się w nim kłopoty można spróbować rozwiązać dzięki porozumieniu, mówieniu prawdy i połączeniu sił.

4 grudnia (sobota)
13:00-14:00

Świat w oczach Michaliny – spotkanie z Marcinem Szczygielskim, Pałac Potockich, Rynek Główny 20, wiek 9+

Nie wszystko co widzi Michalina jest prawdziwe, a nie wszystko co jest nieprawdziwe jest bezpieczne… Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Szczygielskim – twórcą niesamowitej opowieści o dziewczynce, która na co dzień widzi rzeczy niezwykłe, o czym jednak nie mówi dorosłym – nie uwierzyliby jej.

 

 

Cały festiwalowy program do pobrania na stronie Organizatora.