W 3. edycji Literackiej Podróży Hestii otrzymaliśmy 3 ważne nagrody!

W 3. edycji Literackiej Podróży Hestii otrzymaliśmy 3 ważne nagrody!

ERGO Hestia i Fundacja Artystyczna Podróż Hestii otrzymały w tym roku już 3 nagrody za działania na rzecz upowszechnienia czytelnictwa i kultury w ramach konkursu Literacka Podróż Hestii. Aktywności promujące książki, towarzyszące im działania edukacyjne i udział w ogólnopolskich wydarzeniach literackich doceniły: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Powszechnego Czytania i Polska Izba Książki.

„Dobroczyńca Roku”

31 maja br. ERGO Hestia otrzymała tytuł „Dobroczyńcy Roku” w 26. edycji konkursu pod tą samą nazwą. Nagrodę przyznano ERGO Hestii w kategorii „Kultura i edukacja” a instytucją nominującą do była Fundacja Wisławy Szymborskiej. Decyzję podjęła Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Kapituła doceniła ERGO Hestię za promocję i organizację wydarzeń wokół konkursu Literacka Podróż Hestii oraz za długofalową pomoc merytoryczną i organizacyjną w ramach partnerstwa strategicznego Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i realizację Programu Rezydencji Literackich Fundacji Wisławy Szymborskiej.


„Kariatyda Czytelnictwa”

14 września br. Fundacja Powszechnego Czytania uhonorowała ERGO Hestię i Fundację Artystyczna Podróż Hestii „Kariatydą Czytelnictwa” – szczególnym wyróżnieniem za zaangażowanie na rzecz czytelnictwa dzieci i młodzieży poprzez konkurs Literacka Podróż Hestii! Ceremonia wręczenia kariatyd odbyła się w trakcie uroczystych obchodów 5-lecia istnienia Fundacji Powszechnego Czytania w Bibliotece Narodowej.


PIKowy Laur

27 października br. jury 13. edycji PIKowego Lauru, czyli nagrody przyznawanej przez Polską Izbę Książki, doceniło Literacką Podróż Hestii za szczególną działalność na rzecz promocji czytelnictwa.